Laba alga, bet netīkams darbs, vai mazāka alga, bet darbs, kas patīk - kā labāk?
Prakse.lv • 17.09.2024 • Other
Reizēm dzīvē nākas saskarties ar situāciju, kad jāpieņem lēmums – strādāt darbu, kas nu nekādi neiet pie sirds, toties saņemt par to pieklājīgi labu algu, vai tomēr doties uz darbu ar prieku un algas dienā saņemt mazāku summu. Kā zināt, ko izvēlēties? Visbiežāk izvēli palīdz izdarīt kādi sadzīviski, neatrisināti jautājumi. Tomēr, ko tu iegūsti un, ko zaudē, izvēloties katru no variantiem?
LABA ALGA, BET DARBS, KAS NEPATĪK
Šajā variantā lielākais ieguvums, pavisam noteikti būs alga. Lielisks variants, ja esi iecerējis iekrāt kam konkrētam, piemēram, pirmajai iemaksai dzīvoklim, ceļojumam vai kam citam, ko tev ļoti kārojas un, ko ļoti vēlies. Tas došanos uz darbu, kas nu nemaz nepatīk padarīs nedaudz vieglāku, jo vairāk varēsi koncentrēties uz to, kāpēc šo darbu esi izvēlējies. Vēl, protams, neizpaliek variants, ka ja sākotnēji darbs nepatīk, ar laiku tu tomēr nevarēsi iedomāties sevi bez šī amata!
Strādāt darbu, kas nepatīk – neatkarīgi no tā vai tas ir dēļ pienākumiem, darba laika, kolēģiem vai priekšniecības, var būt psiholoģiski ļoti grūti. Vajadzētu padomāt, vai tas, ko dari patiešām ir tā vērts un nav citu variantu. Ejot uz šādu darbu, tu nemitīgi būsi kā uz adatām, saspringts un nervozs.
DARBS, KAS PATĪK, BET MAZĀKA ALGA
Kuram gan nepatiktu, ka uz darbu var doties ar prieku! Šobrīd gan šādus gadījumus varam sastapt arvien mazāk, tomēr ja tev tā ir, tad pavisam noteikti tev ir paveicies un novērtē to! Darot sirdij tuvu darbu, cilvēkam rodas papildus pārliecība par sevi un saviem spēkiem. Biežāk tiek izjusti enerģijas pieplūdumi, apmierinātība gan ar sevi, gan ar apkārt notiekošo. Cilvēks emocionāli jūtas stabils un piepildīts. Tas sniedz iespēju gūt panākumus profesionālajā ziņā – jo darot patīkamu darbu, tam pievēršam lielāku vērību un uzmanību. Cenšamies sevi parādīt no vislabākās puses un tā kā darbs ir patīkams, tad tas visbiežāk nesagādā nekādas problēmas vai grūtības. Tāpat, panākumus var gūt arī privātajā dzīvē, jo laimīgam un ar sevi apmierinātam cilvēkam ir daudz vieglāk nodibināt stabilas un veiksmīgas attiecības.
Diemžēl, diezgan bieži ir sastopami varianti, kad darbā aizvadīti jau vairāki gadi – darbs kaulus nelauž, pienākumi patīk, kolēģi un priekšniecība apmierina. Kāpēc gan kaut ko mainīt? Tikai tāds sīkums, ka nekas nav mainījies, arī alga. Un bieži vien paši vien esam vainīgi, jo pieradumam ir liels spēks un nevēlamies riskēt ar iespēju pazaudēt to, kas jau ir. Šeit derētu atcerēties, ka pašiem vien sev tā taciņa ir jābruģē un tikai no mums pašiem atkarīgs, kā karjeras jomā veiksies. Protams, ir gadījumi, kad vadība novērtē padarīto darbu un paaugstina algu. Tomēr arī pašai nevajadzētu aizmirst par saviem panākumiem. Ja domā, ka esi pelnījis lielāku algu, tad nekautrējies to vadībai arī pateikt. Protams, pirms tam rūpīgi izdomā argumentus, kāpēc esi pelnījis algas pielikumu!
Avots: karjeraunnauda.espati.lv