Kultūras vadība
Ekonomikas un kultūras augstskola
- 5 recommendations
Studijām Starpkultūru sakaru apakšprogrammas specializācijā Latvija-Francija/Beļģija Kultūras akadēmija uzņem studentus ar franču valodas zināšanām un bez tām. Pirmajos semestros studenti intensīvi apgūst franču valodu, studē Francijas un Beļģijas kultūras un sabiedrības attīstības jautājumus. Jau otrajā semestrī studenti sāk mācīties Francijas un Beļģijas ģeogrāfiju, trešajā - Francijas un Beļģijas vēsturi, kas liecina par sasniegto valodas līmeni un iespējām izmantot valodu argumentācijas un diskusiju prasmju attīstībai. Ceturtajā semestrī sākas flāmu (nīderlandiešu) valodas apguve, lai pilnīgāk aptvertu Beļģijas kontekstu.
Studenti, kuru franču valodas priekšzināšanas atbilst B līmenim (Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei), studē pēc atšķirīga plāna. Valodas zināšanas tiek izmantotas intensīvi studējot Francijas kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju, lai ERASMUS programmas ietvaros varētu pilnvērtīgi studēt kopā ar Francijas studentiem.
Katru gadu 6-8 studenti var studēt mācību semestri Žila Verna Pikardijas universitatē Amjenā, Havras universitātē Normandijā, Po universitātē Francijas dienvidos vai INAC – Austrumvalodu un kultūru institūtā Parīzē. Sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā, Beļģijas vēstniecību Latvijā, Flandrijas valdības pārstāvniecību Baltijā un Franču Institūtu Latvijā studenti piedalās kultūras pasākumu organizēšanā: Lire en fête, Salon d'Automne, Frankofonijas dienas u.c.
Vēstniecības, starptautiskās organizācijas, valsts iestādes, ārzemju firmu pārstāvniecības Latvijā, tulkošana, tūrisms, pēdējos gados arī pedagoģija – tās ir tikai dažas no jomām, kurās strādā Starpkultūru sakaru Latvija-Francija absolventi. Pirmo reizi Akadēmijas vēsturē tiks īstenota specializācija SKS Latvija – Francija/ Beļģija. Tās absolventiem pavērsies jaunas perspektīvas. Īpaša nozīme darba meklējumiem ES institūcijās būs flāmu valodas prasmei, kas kombinācijā ar ļoti labām franču valodas zināšanām sniedz priekšrocības darbam Briselē.
Apakšprogrammas vadītājs: lektore, Mg. paed. Anita Vaišļe
Studiju kursi:
Ievads kultūras teorijā
Kultūras semiotika
Filozofijas vēsture
20.gs. Rietumu filozofija
Pasaules mākslas vēsture
20.gs. Rietumeiropas mākslas virzieni
Pasaules literatūras vēsture
Pasaules mūzikas vēsture
Pasaules teātra vēsture
Francijas un Beļģijas valsts studijas
Latvijas un specializācijas valsts kultūras sakari Eiropas kontekstā
Svešvaloda (angļu vai vācu ar priekšzināšanām)
Franču un flāmu valodu tekstu interpretācija
Franču un flāmu valodu integrētais kurss
Franču un flāmu valodu vēsture un attīstības tendences
Lietišķā franču un flāmu valoda
Tulkošana
Franču un flāmu valoda un stils
Psihoanalīze un kultūra
Latvijas mākslas vēsture
Latviešu literatūras vēsture
Latvijas vēstures avoti un historiogrāfija
Literatūras teorija
Ievads zinātniskajā darbā
Ievads kultūras menedžmentā
Otrā svešvaloda (spāņu, vācu, itāļu, zviedru u.tml.)
Form | Full time |
Pre-education | Graduate |
Duration | 40 |
Qualification | Bachelor |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.