Pārtikas produktu tehnoloģija - 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma
LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
- 29 recommendations
Specializācija sadarbojas ar vadošajām Polijas augstskolām. Studentu poļu valodas apguves procesa kvalitāti pārrauga un atbalsta Vroclavas universitāte, tādējādi nodrošinot specializācijas valsts universitātes neatkarīgu vērtējumu, kas ir studiju kvalitātes garants un unikāls risinājums Latvijas mērogā. Pateicoties tam mācību procesā tiek pielietotas pašas jaunākas un efektīvākas valodas apmācības metodes un grāmatas. Turklāt šī ir vienīgā valsts akreditētā poļu valodas un kultūras studiju programma Latvijā, kuras studiju kursus poļu valodā pasniedz no Polijas atbraukušie speciālisti. Pasniedzējus Polijas vēstures lekcijām nodrošina Varšavas universitātes Vēstures Institūts. Divi starptautiskie zinātniskie laikraksti, kuru sadarbībā ar ārzemju augstskolām publicē Latvijas Kultūras akadēmija top pateicoties LKA Poļu kultūras un valodas centra iniciatīvai un koordinēšanai. Sadarbībā ar Krakovas Jagaiļu universitāti tiek publicēts „Management of Culture”, savukārt ar Vroclavas universitāti „Baltica-Silesia”.
Uzņemšana notiek reizi četros gados. Starpkultūru sakaru Latvija-Polija apakšprogramma tiek piedāvāta reflektantiem bez poļu valodas priekšzināšanām. Studiju laikā studenti apgūst augstā līmenī poļu valodu un tiek iepazīstināti ar bagāto Polijas kultūru. Lai nodrošinātu absolventiem pēc iespējas plašas darba iespējas, tā ir veidota kā starpdisciplināra programma: papildus intensīvajam poļu valodas kursam, studentiem tiek piedāvāti plaši humanitārie priekšmeti. Valsts studiju ietvaros studenti apgūst Polijas vēsturi (speciālistus lekcijām par katru Polijas vēstures periodu nodrošina Varšavas Universitātes Vēstures fakultāte), ģeogrāfiju, literatūru. Papildus tiek piedāvāti specializēti lekciju kursi - „Ievads kultūras menedžmentā”, divas citas svešvalodas u.c. Īpaša uzmanība tiek veltīta profesionālo prasmju apguvei kursos „Lietišķā valoda”, „Mutvārdu un rakstveida tulkošana” vai „Starpkultūru komunikācijas teorijas un prakse“. Lekcijas notiek Latvijas Kultūras akadēmijas izveidotajā Poļu kultūras un valodas centrā, kurā pieejama satelīttelevīzija, datori ar interneta pieslēgumu, multimediju projektors un liels vārdnīcu, enciklopēdiju un citu grāmatu krājums poļu valodā.
Katram studentam studiju laikā tiek dota iespēja pavadīt vienu semestri kādā no prestižākajām Polijas universitātēm (Varšavā, Krakovā, Vroclavā u.c.) , saņemot ERASMUS stipendiju. Katru gadu vairāki studenti saņem Polijas Augstākas Izglītības un Zinātnes ministrijas stipendijas dalībai intensīvajos poļu valodas vasaras kursos Polijā.
Mācību procesa ietvaros studenti piedalās ārzemju mācību braucienos, semināros, bet iegūtās teorētiskās zināšanas izmēģina apmaksātās prakses vietās Polijā. Studiju laikā studenti var iegūt arī praktiskās iemaņas, piedaloties Poļu kultūras un valodas centra kultūras projektu organizēšanā un teātra un kino darbnīcu tulkošanā.
Semestra laikā ik pa 2 nedēļām akadēmijā tiek organizēts poļu kino lektorijs. Savukārt jau Latvijas mērogā par vienu no kino gardēžu vidū vairāk gaidītiem pasākumiem ir kļuvusi ikgadējā nakts filmu skate „Crazy Night”, kuru kinoteātrī „Splendid Palace” organizē tieši šīs specializācijas vadītājs.
Šīs studiju programmas absolventi parasti bez grūtībām atrod labi atalgotu un
interesantu darbu. Līdzšinējo absolventu profesionālo karjeru piemēri: Nora
Labanovska – bij. Latvijas Republikas konsule Varšavā un Tallinā; Ingmāra
Balode – poļu literatūras tulkotāja un dzejniece; Tatjana Navickas –
Poznaņas Universitātes Latviešu filoloģijas katedras pasniedzēja; Anna
Polovka – Polijas Radio žurnāliste Varšavā.
Vēstniecības, starptautiskās organizācijas, valsts iestādes, ārzemju firmu
pārstāvniecības Latvijā, tulkošana, tūrisms – tās ir tikai dažas no jomām,
kurās var strādāt Starpkultūru sakaru Latvija-Polija absolventi. Daļa
studentu turpina studēt maģistratūrā LKA, kā arī citās Latvijas un Polijas
augstskolās.
Apakšprogrammas vadītājs: lektors., Mg.art. Kšistofs Širšeņš
Apakšprogrammas „Starpkultūru sakari Latvija – Polija” studiju kursi
Ievads kultūras teorijā
Kultūras semiotika
Filozofijas vēsture
20.gs. Rietumu filozofija
Pasaules mākslas vēsture
20.gs. Rietumeiropas mākslas virzieni
Pasaules literatūras vēsture
Pasaules mūzikas vēsture
Pasaules teātra vēsture
Valsts studijas: Polija
Latvijas un Polijas kultūras sakari Eiropas kontekstā
Svešvaloda (angļu, vācu, franču ar priekšzināšanām)
Poļu valodas teksta interpretācija
Poļu valodas integrētais kurss
Poļu valodas vēsture un attīstības tendences
Lietišķā poļu valoda
Tulkošana
Valoda un stils
Psihoanalīze un kultūra
Latvijas mākslas vēsture
Latviešu literatūras vēsture
Latvijas vēstures avoti un historiogrāfija
Literatūras teorija
Ievads interkulturālās komunikācijas teorijā
Ievads zinātniskajā darbā
Ievads kultūras menedžmentā
Ekonomikas pamati
Otrā svešvaloda
Form | Full time |
Pre-education | Graduate |
Duration | 40 |
Qualification | Bachelor |
Study fee | 1707 EUR per year |
Latvijas Kultūras akadēmija ir dibināta 1990. gada 29.decembrī. 1991. gadā mācības bakalaura studiju programmā uzsāka 63 studenti.
Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūra savu darbību sāka 1996.gadā. 1999.gadā pirmo reizi tika uzņemti studenti doktorantūras programmā.
Latvijas Kultūras akadēmija ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas akreditēta augstskola, kurai ir tiesības līdz 2013. gadam izsniegt valstiski atzītus diplomus akadēmiskajās bakalaura, maģistra un doktora augstākās izglītības programmās.
Latvijas Kultūras akadēmijā sagatavo akadēmiski izglītotus un profesionāli sagatavotus speciālistus Latvijas kultūrai, zinātnei un izglītībai.Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi strādā diplomātiskajās institūcijās Latvijā un ārzemēs, veido Latvijas un Eiropas valstu kopējos kultūras projektus, kārto starptautiskās sadarbības jautājumus Latvijas un starptautiskajās kompānijās, realizē kultūras projektus, kā arī ir konkurētspējīgi un pieprasīti humanitāro disciplīnu pasniedzēji Latvijas skolās.
Aktieru un režisoru kursu absolventi ir kļuvuši par Latvijā populāriem un starptautiski ievērotiem jaunās paaudzes māksliniekiem, spēlē vadošās lomas Latvijas teātros, filmējas starptautiskos kinoprojektos. TV operatoru kursu absolventi piedalās nozīmīgos TV un kino projektos Latvijā, izvēlēti par žūrijas pārstāvjiem starptautiskos kinofestivālos.
Akadēmijā regulāri viesojas ārvalstu lektori, kas lasa teorētiskās lekcijas, kā arī vada praktiskās nodarbības aktieru un horeogrāfu kursiem.