4 tipiskākās kļūdas,kas traucē karjeras izaugsmei
Prakse.lv • 27.10.2024 • Other
PIRMĀ KĻŪDA. Vēlme saglabāt ar visiem labas attiecības.
Jau no agras bērnības mums māca būt labām un pakļāvīgām. “Ja tu palīdzi citiem, tad citi noteikti palīdzēs tev”, saka mūsu vecāki. Lai izpatiktu, mēs pašas bieži piedāvājam palīdzību, bet pēc tam vainojam sevi, kad citi to sāk izmantot ļaunprātīgi.
Secinājumi. Iemācies pateikt Nē pārmērīgām prasībām, tad tavam Jā būs daudz lielāka vērtība.
OTRĀ KĻŪDA. Darot visu, ko liek, ir vienīgais veids, kā parādīt savu čaklumu un erudīciju.
Ja nešķirojot, tu metīsies pildīt visus darbus pēc kārtas, var sanākt, ka arī pēc gadiem diviem tu ar savu maģistra grādu vēl joprojām iesiesi mapes.
Secinājumi. Runā par saviem sasniegumiem. Ķeries pie darbiem kas ļauj parādīt tavas spējas un kompetenci. Panākumus gūst nevis uzcītīgie un iztapīgie, bet tie, kuri spēj piedāvāt jaunas idejas un pārdomātus jaunievedumus.
TREŠĀ KĻŪDA. Neizlēmība un pasivitāte.
Neizlēmība, nogaidīšana un lavierēšana principā nekad nenoved pie pozitīva rezultāta. Bieži gaidot kad brīvo nodaļas vadītāja vietu piedāvās tieši tev, to saņem kāda cita, bez pieredzes, bet uzstājīgāka. Cik ir gadījumi, kad iedzimtais biklums traucē aiziet un paprasīt algas pielikumu? Bet varbūt neviens nezin, ka tas tev ir nepieciešams?
Mēs bieži akli sekojam noteiktajai kārtībai. Mēs darām visu kā pieņemts. Tomēr tā, kura seko visiem noteikumiem, tos neizvērtējot, neredz tālāk par savu degungalu. Tikai tā, kura seko saviem noteikumiem, ir spējīga iet uz priekšu un izdarīt savu izvēli. Tas pats attiecas uz neapmierinātības izrādīšanu. Mūs mācīja, ka savu viedokli vajag turēt pie sevis, būt taktiskām, lai kādu neaizvainotu. Bet tā nav diplomātija. Auglīgām pārrunām vajadzētu dot rezultātus, kas būtu abu pušu interesēs.
Secinājumi. Dzīvē mēs gūstam to, ko paprasām. Prasībām jābūt skaidrām un pamatotām. Par savām vajadzībām un vēlmēm ir jārunā, tāpat kā par to, ko Tu esi gatava paveikt, lai tās realizētu. Panākumus gūst tie, kas skaidri izklāsta savas idejas, izrāda iniciatīvu un izvirza prasības.
CETURTĀ KĻŪDA. Emocionalitāte
Daudzas sievietes, kurām ir visi dotumi lai kāptu pa karjeras kāpnēm, jūtas tik ļoti parādā savam uzņēmumam vai priekšniecībai, ka neuzdrošinās veikt kaut kādas pārmaiņas. Viņas ir pateicīgas par labo attieksmi vai par laikā izmaksātu algu. Emocionālā pieķeršanās ir pateicīga augsne manipulācijām.
Emocionalitāte un loģiskā domāšana neizslēdz viena otru. Tomēr, kad mēs redzam uztrauktu cilvēku, mēs bieži secinām, ka viņš nav spējīgs pieņemt loģisku risinājumu, tāpēc centieties neizrādīt savas emocijas.
Secinājumi. Aizmirsti par emocijām darbā, tas tev ļaus aukstasinīgi novērtēt situāciju un labāk izpildīt savus pienākumus. Pēc iespējas mazāk runā par savu privāto dzīvi. Atceries, ka kolēģu piezīmes un kritiku ne vienmēr vajag uztvert personiski. Iemācies konstruktīvi reaģēt uz kolēģu vai darba devēju kritiku. Gūsti no tā mācību un izmanto kā nākamo pakāpienu savā izaugsmē.
Avots: www.karjeraunnauda.espati.lv