9 veidi kā motivēt sevi darbam
Prakse.lv • 11.10.2024 • Other
Domā par materiālo atlīdzību. Protams, atalgojums nav vienīgais un reizēm arī ne būtiskākais, taču tas nenoliedzami ir viens no faktoriem, kas motivē strādāt.
Izveido „jaunu dienu”. Tas kā iesāksi savu rītu, būs pamats visai dienai, tāpēc svarīgi to iesākt ar pozitīvām domām, labu noskaņojumu un skaidru dienas plānu. Jau iepriekšējā vakarā izplāno nākamo dienu un sagatavojies tai – noskaņo sevi pozitīvi, sastādi dienas plānu utt.
Atrodi partneri/kompanjonu. Atrodi kādu, kurš motivēs Tevi tad, kad sajutīsi slinkumu, lai paveiktu iecerētos darbus. Pozitīva un mērķtiecīga drauga vai kolēģa klātbūtne motivēs Tevi situācijās, kad vēlēsies padoties.
Atgriezies pie „Kāpēc?” - Cītīgāka koncentrēšanās garlaicīgam uzdevumam, nepadara to interesantāku vai pievilcīgāku, taču ir būtiski saprast, kāpēc šis uzdevumus ir svarīgs un kā to paveikt labāk. Ja tomēr nespēj saprast kāpēc un neviens nespēj Tev to paskaidrot, tad varbūt nemaz nevajag par to satraukties, jo iespējams tāda kāpēc nemaz nav – vienkārši izdari uzdoto, pabeidz projektu vai citas darāmas lietas un ej tālāk.
Ja strādā biroja darbu, liec sev vairāk kustēties. Pusdienu pārtraukumā izej ārā. Izvēdini galvu, pastaigājies. Ja strādā cita veida darbu – fizisku, kurā pietiek kustības, atrodi brīdi 5 minūšu atpūtai. Bet atceries – jo ilgāk atpūtīsies, jo ilgāks laiks būs nepieciešams darba veikšanai.
Atrodi savu „kavēkli”, kas Tevi attur no darba. Vai esi demotivēts, jo jūties noguris, nobijies, garlaikots, nemierīgs vai dusmīgs? Iespējams, tas ir tādēļ, ka neesi pārliecināts par to, vai pietiks laika paveikt uzdotos darbus. Lai arī kas būtu darba kavējošais faktors, atrodi to, tiec galā un situācija uzlabosies. Nepieļauj, lai šis „kavēklis” izolē un „aizved” Tevi no risināmās problēmas un mērķa sasniegšanas.
Lai kādas profesijas pārstāvis Tu būtu, lasi grāmatas. Ne tikai pašmācības un motivējošās grāmatas, bet jebkuru grāmatu, kurā var smelties idejas. Jaunas idejas ļauj Tavām pelēkajām smadzeņu šūnām kustēties aktīvāk un var iedvesmot un veicināt motivāciju ikvienam darbam. Apgūstot ko jaunu, smadzenes ir patstāvīgā kustībā, līdz ar to uzdevumu paveikšana aizņems mazāk laika nekā parasti.
Atceries, nav tādu „mazo problēmu”. Sliktākais demotivācijas iemesls ir pirmajā vietā ierindotas mazās problēmas, kas beigās noved pie vienas vienīgas vilšanās savos spēkos. Pārveido mazās problēmas par lietām, kas ir jāpaveic kā lielās. Apskati tās no cita skatu punkta.
Atgādini sev savus sasniegumus un lepojies ar tiem. Ja šie sasniegumi ir vizualizēti „diplomos”, ierāmē tos un noliec acu priekšā, lai tad, kad nebūs „spēka” kaut ko paveikt, viņi Tev atgādinātu par paveikto un to, ka vari vēl labāk.
Lai kāds būtu Tavs darbs, izturies pret to ar cieņu un lepnumu un panākumi garantēti.
Pēcvārds Ja, pārnākot pēc darba mājās, vari justies lepns par to, ko esi dienas gaitā paveicis, esi apmierināts ar darbavietu un kolēģu attieksmi, tad apsveicam – tieši tādām izjūtām būtu jābūt un ar motivāciju, visticamāk, Tev viss ir kārtībā!
Avots: www.cv.lv